Lühidalt

minust

Biograafia

Hele-Riin Uib-Pachel on sündinud Eestis. Alates varasest lapsepõlvest ümbritsesid tüdrukut trummid; kasuisa kaudu puutus ta tihedalt kokku nii mängimise kui ka löökpillide valmistamisega.

Juhtus nii, et 13-aastaselt alustas Hele-Riin iseseisvat elu, kuigi see ei takistanud löökpilliõpinguid Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis.

2004. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ja 2007. aastal magistriõppe.

Aastatel 2004–2009 õppis Hele-Riin löökpille ka Helsingi Metropolia Ülikoolis, kuigi erinevalt Eesti Muusikaakadeemiast keskendus ta siin džässile (vibrafon) ja etnilistele (Aafrika, Kuuba, Brasiilia) löökpillidele nagu kongad, timbale. , djembe jne.

Piiskhaaval on ta kogunud teadmisi erinevatest meistriklassidest: Arttu Takalo, Juha Tanninen, Tomas Jimeno Diaz, Tommi Rautiainen, Bruno Korpela, Wolf Kerschek, Linda Maxey, Michael Udow, Brian Melvin ja Stanislaw Skoczynski.


Aastatel 2001–2004 oli ta rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestri löökpillimängija. Lisaks on Hele-Riin olnud külalisartist Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Klaasimäng Sinfonietta, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Klaveriorkestri ja NYYD Ensemble’i ees.

2010. aastal õppis ta Jaapanis taikokunsti Emiko Taba juhendamisel.

Enim mängib ta aga duos, kus väike kollektiiv pakub rohkem improvisatsiooni ja loomingulist lähenemist muusikale nagu duos Jaapani taiko-mängija Ichitaroga, Muteki TAIKO duo Marilin Kapreiga, show-löökpillide duo DRUMATTACK koos Laura väljaga, klassikaline löökpillide duo.

Double Stroke koos Madis Metsamartiga (Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillimängija) ja Aleksandra Kremenetskiga, kui nimetada vaid mõnda.

2014. aastal asutas ta tüdrukute rockbändi G.O.S.H., debüütalbum Roller Coaster ilmus 2015. aastal.

Hele-Riin ütleb, et rütm on muusika süda.

Tundub, et see süda lööb julmas rütmis ja kiires tempos, sest tema graafikus pole vabu päevi peaaegu üldse.

Eelmainitud omadused on teinud temast väga nõutud muusiku ning kontsertreisid on viinud teda paljudesse riikidesse ning teinud temast sagedase külalise salvestusstuudiotes.

Hele-Riin on trumme õpetanud üle 20 aasta, praegu on ta Rocca al Mare muusikakooli trummiõpetaja.

 

Trummiõppejõud

20+

Lavakogemus

25+